Rehabilitacja – Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy w Sobieszewie

 


Rehabilitacja


Czym to miejsce jest dla niewidomych

Jest to miejsce w którym osoby niewidome otrzymują wsparcie w dążeniu do samodzielności. Podczas turnusów rehabilitacyjnych uczą się podstawowych czynności w życiu codziennym oraz poruszania się w terenie. Dzięki tym zajęciom przezwyciężają lęk, rozwijają swoje zainteresowania a przede wszystkim osiągają pozytywną samoocenę, co pozwala im na budowanie pozytywnych relacji w swoim środowisku. Osoby niewidome mają okazję przekraczać swoje  wewnętrzne bariery, uwalniać się od  kompleksów związanych z niepełnosprawnością, a przede wszystkim mogą przekonać się, że posiadają ogromny potencjał możliwości i talentów. Dla wielu osób bardzo ważna jest możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej oraz wspólnej modlitwie w kaplicy dla pogłębienia swojej wiary. W naszym ośrodku zapewniamy osobom niewidomym poczucie bezpieczeństwa. Miejsce to służy nie tylko do nauki, ale także do wypoczynku i relaksu zarówno os. niewidomych oraz ich rodzin. Poruszając się po ośrodku os. niewidome dzięki wypustkom na chodniku mogą dotrzeć do poszczególnych miejsc np. jadalnia, sala rehabilitacyjna, kaplica.

Aktywizacja zawodowa

W naszym ośrodku umożliwiamy osobom słabowidzącym i niewidomym uzyskanie większej samodzielności oraz pełniejsze zaangażowanie w życie społeczne, aby mogli aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu i realizowaniu różnych sfer swego codziennego życia na równym stopniu z osobami widzącymi, że nie są tylko odbiorcami wydarzeń, zachodzących wokół nich.

DSCN7733 DSCN7744

Wsparcie specjalisty

Naszym gościom zapewniamy wsparcie specjalistów: terapeutów ruchowych, psychologów i osób duchownych.
Spotkania takie organizujemy według potrzeb, prosimy o wcześniejszy kontakt z nami w celu umówienia terminu.

DSCN7414 DSCN7324

Specjalistyczny plac zabaw dla dzieci

Na teranie naszego ośrodka stworzyliśmy specjalistyczny plac zabaw dla dzieci niewidomych i niedowidzących, umożliwiający poznawanie otaczającego świata poprzez zabawę.
Dla naszych specjalnych gości mamy cały zespół instalacji dźwiękowych, ścieżek z różnymi nawierzchniami, huśtawek i zjeżdżalni.
Posiadamy także dwuosobowe rowery – tandemy do wycieczek po przepięknej okolicy.

Wróć

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress