Historia ośrodka – Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy w Sobieszewie

 


Historia ośrodka


Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy na Wyspie Sobieszewskiej koło Gdańska należy do Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, którego założycielką jest Elżbieta Róża Czacka.  Od 1946 r. Ośrodek w Sobieszewie prowadzony jest przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża. Początkowo służył jako punkt kolonijny dla dzieci niewidomych z Lasek. Z biegiem lat przekształcił się w Ośrodek spełniający standardy wymagane dla realizacji rehabilitacji, szkoleń i wypoczynku osób niewidomych i niepełnosprawnych.

 

Ośrodek jest modernizowany i rozbudowywany. W zabytkowym Dworku mieści się Kaplica z Najświętszym Sakramentem. W zmodernizowanym Domu św. Maksymiliana, mieści się kilkanaście pokoi dwuosobowych z łazienkami i świetlicą. W styczniu 2011 r. został oddany do użytku nowy budynek Działu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Niewidomego.

 

Obecnie Ośrodek jest przystosowany do całorocznego przyjmowania grup zorganizowanych i indywidualnych gości, którzy korzystają z rehabilitacji i różnych form wypoczynku.

 

 

Wróć

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress