W ośrodku – Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy w Sobieszewie

 


W ośrodku


Zapraszamy na przejażdżkę naszą ,, Ciuchcią””

W ubiegłym roku Nasz Ośrodek wzbogacił się o Kolejkę Terenową zwaną ,,Ciuchcią”. Jest to kolejna z naszych atrakcji dla przebywających gości (dla dorosłych i dzieci), którzy chcieliby pojechać na wycieczkę a nie mają takiej możliwości z powodu braku środków lokomocji.

DSCN7052[1826] — kopia

Dla dzieci

W naszym ośrodku czekają liczne atrakcje także dla dzieci:
– Duży plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami położony w przepięknym sadzie.
– Basen zewnętrzny w okresie letnim
– Boisko do gry w siatkówkę i piłkę nożną
– Rowery i tandemy

“Specjalistyczny plac zabaw dla dzieci”

Na teranie naszego ośrodka stworzyliśmy specjalistyczny plac zabaw dla dzieci niewidomych i niedowidzących, umożliwiający poznawanie otaczającego świata położony w przepięknym sadzie dzięki czemu najmłodsi mają zapewnioną świetną zabawę i relaks w łonie natury. Dla naszych specjalnych gości mamy cały zespół instalacji dźwiękowych, ścieżek z różnymi nawierzchniami, huśtawek i zjeżdżalni.

Basen (w sezonie letnim)

Kolejną atrakcją w naszym ośrodku dla wszystkich miłośników wody to basen zewnętrzny. Jest to wspaniała forma relaksu i odprężenia od codziennych obowiązków szczególnie dla najmłodszych.

“Boisko do gry w siatkówkę i piłkę nożną”

DSCN7947 DSCN7945

Kolejną z naszych atrakcji dla przebywających gości (dla dorosłych i dzieci) jest ruch na świeżym powietrzu. Fanów gry w siatkówkę plażową oraz piłkę nożną zapraszamy do skorzystania z naszego miejsca placu rozrywki.

“Rowery i tandemy”

DSCN5057 rower2

Rowerem wokół Wyspy Sobieszewskiej.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających malownicze tereny Wyspy do spędzenia wolnego czasu na przejażdżkach rowerowych. Nasz Ośrodek oferuje możliwość wypożyczenia rowerów, a tandemów dla osób niewidomych . Aktywny wypoczynek na dwóch kółkach to przyjemność i relaks w połączeniu z dbaniem o kondycję fizyczną i dobry stan zdrowia. Rowem dotrzesz wszędzie szybko i wygodnie. Powierzchnia Wyspy wynosi 35 km kw., 1/3 jej areału stanowią lasy, a 11-kilometrowa plaża jest najdłuższa wśród gdańskich plaż.

“Warsztaty Artystyczne”

Na życzenie naszych gości organizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.
Współpracujemy z lokalnymi artystami i rzemieślnikami, którzy naszych gości wprowadzają w tajniki swojej sztuki.
Zapraszamy na warsztaty kulinarne, plastyczne, spotkania z ciekawymi mieszkańcami regionu, spacery tematyczne z przewodnikiem i wiele innych.
W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszym ośrodkiem.

OGNISKA

IMG-20220517-WA0034

Pożary są bardzo groźne dla lasów, dlatego w naszym ośrodku znajdą Państwo legalne, profesjonalnie przygotowane miejsce ogniskowe, gdzie rozpalenie legalnego ogniska jest możliwe i zawsze się udaje od pierwszej zapałki.

Nasze miejsce ogniskowe jest doskonałe do zorganizowania wieczoru z przyjaciółmi, urodzin czy popołudnia z młodszymi pociechami. Tuz obok miejsca ogniskowego jest usytuowany piękny sad oraz bardzo atrakcyjnie wyposażony plac zabaw dla dzieci.

WĘDZENIE RYB

WP_20160605_09_42_45_Pro DSCN7361

Jedną z ciekawych atrakcji dla miłośników i smakoszy ryb jest wędzarnia, za pomocą której każdy może daną rybkę uwędzić.

Ścieżka  dydaktyczno – ekologiczna 

DSCN5375 DSCN5500-002 DSCN5528-001

„Zielone inspiracje zapachowo-dotykowe  dla Niewidomych w Ośrodku Rehabilitacyjno Wypoczynkowym w Sobieszewie”.

Pas zieleni został przystosowany  nie tylko do odpoczynku na łonie natury,   ale przede wszystkim do celów edukacyjnych i  terapeutycznych dla osób niewidomych i słabowidzących. Wybrany odcinek  obsadzony zielenią wynosi 600m długości. Podstawowym elementem pasu zieleni są rośliny wkomponowane w istniejący „ekosysytem” na terenie Ośrodka. Na trasie ścieżki wyznaczono 34 punkty ciekawe pod względem przyrodniczym cennych i interesujących okazów flory, przy których zostały ustawione tabliczki informacyjne z pismem czarnodrukowym  z odpowiednim kontrastem jak również w piśmie Braille’a. Elementem uzupełniającym wiedzę  są przewodniki po ścieżce pismem Braille’a oraz tablica informacyjna dla osób widzących. Dzięki podanym wiadomościom można się wiele dowiedzieć na temat wybranych gatunków drzew, krzewów i krzewinek charakterystycznych dla Pomorza.

 

Wróć

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress